Parafia św. Bartłomieja w Kuleszach Kościelnych
PDF Print E-mail
There are no translations available.

 OGŁOSZENIA - niedziela Miłosierzia Bożego 23.04.2017

 


1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Podczas Mszy św. o godz.10.00 dzieci złożą w procesji z darami ofiary ze swoich skarbonek wielkopostnych na Dzieła Miłosierdzia;  w liturgii Mszy św. wezmie udział grupa harcerzy ZHR z Wysokiego Mazowieckiego ; po Mszy św. spotkanie z harcerzami i ich instruktorem  z dziećmi  od kl.IV Sz.P. wzwyż , którzy chcieliby wstąpić do drużyny harcerskiej. Po sumie nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z wystawionym Najświętszym Sakramentem.

 

2. W środę nowenna do M.B. Nieustające jPomocy o godz.17.00. W piątek o 15.00 - Godzina Miłosierdzia Bożego i msza św. o godz.16.00. Spotkanie scholi o godz.17.30 i chóru o godz.19.00.

 

3. Odpust parafialny ku czci NMP Królowej Polski odbędzie się 3 maja br.; o godz.12.00 Mszę św. w intencji strażaków odprawi i wygłosi słowo Boże Ks.dr Mirosław Brzeziński wykładowca na KUL-u.

 

4. W przyszłą niedzielę /30.IV./ po Mszy św. o godz.10.00 - spotkanie z młodzieżą do Bierzmowania; po sumie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św.

 

5.  Uroczystość I Komunii św. w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 21 maja 0 godz.10.00. Sakramentu Bierzmowania Ks. Biskup udzieli naszej młodzieży w drugi dzień Zielonych Świąt 5 czerwca o godz.17.00. Nowy witraż fatimski, który będzie wstawiony w kościele będzie darem ołtarza od bierzmowanych, dzieci pierwszokomunijnych i ks. proboszcza. Drugi witraż św. Apostołów Tadeusza i Szymona - dar od p. Wiesława Kuleszy i jego mamy z Wnory Wiechy.

Na  Święto Matki Bożej Fatimskiej 13 mqja br. na stulecie Objawień Maryi w Fatimie wykonany zostanie nowy dębowy ołtarz ku czci Matki Bożej z ofiar składanych przez rodziny parafii w czasie nawiedzenia figury fatimskiej i z ofiar Kółek Różańcowych. W dniu 15 kwietnia 2017 roku zakończyła się trwająca prawie dwa lata  peregrynacja figury fatimskiej , która nawiedziła 620 rodzin w naszej parafii. Figura Matki Bożej Fatimskiej wróciła do kościoła.

 

6. Ogłoszenie CEK w Kulwszach Kościelnych: od 1 maja br w poniedziałki i wtorki w godz.12.00 - 20.00 będzie prowadzony nabór osób /dzieci i młodzieży/ uzdolnionych muzycznie do grupy " MŁode Talenty"; natomiast w środy i czwartki w godz.12.00 - 20.00 do grupy "Koła Teatralno - kabaretowego". Więcej informacji na str. internetowej: www.kuleszekoscielne.naszabiblioteka.com


Uwaga i prośba:

Na cmentarzu grzebalnym odpady sztuczne /duże wieńce,kwiaty,doniczki,znicze.../  składujemy do dużego kontenera znajdującego się na końcu cmentarza . Natomiast obok kontenera, przy parkanie z tablicą " Odpady naturalne" wyrzucamy odpady naturalne jak: ziemia, wieńce z żywych gałązek jegilny, kwiaty itp. Poza wyznaczonym miejscem na odpady  obowiązuje zakaz wyrzucania śmieci w innych miejscach cmentarza. Bardzo proszę o przestrzeganie tej zasady. Wdzięczny jestem tym, którzy odpady z cmentarza zabierają ze sobą do domowych śmietników.


Interesanci do kancelarii parafialnej mogą się zgłaszać codziennie /oprócz niedziel/ w godzinach rannych po mszy św. w godz.8.- 9.00 lub popołudniu po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu. Poza tym kapłan jest dostępny o każdej porze dnia o ile jest obecny i dysponuje czasem.